UBIÓR NA ŚLUB. WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ
4.jpg

JAK UBRAĆ SIĘ NA ŚLUB? TO PYTANIE ZADAJE SOBIE KAŻDY MĘŻCZYZNA PLANUJĄCY TĘ WYJĄTKOWĄ UROCZYSTOŚĆ. PRZECIEŻ NIE TYLKO KOBIETY PODCZAS SWOJEGO ŚLUBU CHCĄ WYGLĄDAĆ WYJĄTKOWO. JAK WIĘC NA TO JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W ŻYCIU POWINIEN UBRAĆ SIĘ PAN MŁODY? NA CO POWINIEN ZWRACAĆ UWAGĘ? JAKICH BŁĘDÓW POWINIEN UNIKAĆ? 

Ubiór na ślub Pana Młodego nie jest najprostszą sprawą. Nie dość, że często dopiero wtedy mężczyzna zaczyna stawiać pierwsze kroki w świecie klasycznej męskiej elegancji, to jeszcze od razu zostaje rzucony na głęboką wodę, gdzie wymaga się od niego sporej wiedzy z tej dziedziny. Niestety, często pomóc w tej sytuacji zamierzają najbliższe dla Pana Młodego kobiety, których wiedza wcale nie stoi na wyższym poziomie, mimo że im wydaje się zupełnie inaczej.

Nie powinien nas zatem dziwić fakt, że to właśnie na ślubach tak często jesteśmy świadkami tragicznych zestawów i połączeń, których ofiarami nierzadko padają najważniejsze postacie tej uroczystości. Co wiec należy zrobić, aby na swoim ślubie wyglądać zjawiskowo? Jaki należy wybrać ubiór na ślub, aby za kilka czy kilkanaście lat nie wstydzić się, oglądając swoje ślubne zdjęcia? 

Po pierwsze musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań: gdzie, o której godzinie i w jakim klimacie będzie zorganizowany ślub? Jaki będzie temat przewodni uroczystości? 

Ślub ślubowi nie równy. Możemy zrobić luźną imprezę w stylu garden party, niewielki obiad dla gości w restauracji albo wystawny bal w barokowym pałacu na 200 osób. I tak jak zmienia się charakter uroczystości czy pora dnia, podczas której rozpoczyna się ślub, tak samo powinniśmy odpowiednio dopasować ubiór na ślub Pana Młodego do panujących okoliczności. 

Wszystkie zaprezentowane zestawy w tym poradniku ślubnym zostały uszyte w pracowni krawieckiej Atelier Zabłotny.

UBIÓR NA ŚLUB. KLASYCZNE, POLSKIE WESELE 

Chyba najczęściej występujący rodzaj ślubu w naszej kulturze. Składa się na niego  ceremonia kościelna w godzinach południowych lub popołudniowych połączona z zabawą na sali weselnej do białego rana. Jeśli podczas tej uroczystości nie planujemy się przebierać, to powinniśmy wybrać taki ubiór na ślub, który będzie odpowiednio prezentował się zarówno w kościele, jak i na sali weselnej. Klasyczny ubiór na ślub Pana Młodego składa się z jednorzędowego garnituru granatowego oraz kontrastującej z nim kamizelki w kratę księcia Walii w kolorze szarym. Do tego oczywiście klasyczne, czarne obuwie: oxfordy (najlepiej na skórzanej podeszwie) (LINK). Koszula biała z mankietami na spinkę, kołnierzykiem włoskim oraz krawat lub mucha. Jeśli decydujemy się na wybór muchy, powinniśmy koszulę wybrać z krytą plisą. Ogromnym plusem takiego zestawu jest fakt, że zarówno garnitur jak i kamizelkę w przyszłości będziemy mogli wykorzystać na inne okazje zdecydowanie częściej, aniżeli smoking, czy frak. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl